Dla turysty

Zamek w Łapalicach

Kaszuby to miejsce niezwykłe, inspirujące. Dowody? Jedyny w swoim rodzaju współczesny zamek. Wokół niego powstało bardzo wiele historii. Pisał już o nim Onet.pl oraz Wp.pl. My – bardzo stronniczo – przedstawiamy tą, którą słyszało się na własne uszy.

Może zabrzmieć niebo bajkowo, ale może właśnie o to chodzi. Otóż jeszcze w czasach PRL-u pewien stolarz, zajmujący się produkcją mebli gdańskich postanowił wybudować na Kaszubach, w Łapalicach koło Sulęczyna i Sierakowic warsztat. Budynek ten rozrósł się do tego stopnia, że bynajmniej nie przypominał wspomnianego wcześniej budynku, a po prostu zamek. Potem jedynie brak szczęścia przeszkodził w kontynuacji projektu. Najpierw zmienił się ustrój, a wraz z nim banki odmówiły kredytów. Potem powódź w Gdańsku, a zaraz po niej towarzystwa ubezpieczeniowe odmówiły wypłaty odszkodowań, które właścicielowi się należały. Tym samym zabrakło środków na kontynuację jednego z najbardziej spektakularnych przedsięwzięć na Kaszubach.

Powyższy opis, to jedynie plotki. W rzeczywistości mogłoby być inaczej. Jeśli Wy również chcecie się podzielić jakimiś informacjami związanymi z Łapalickim Zamkiem, napiszcie, wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni.

Wpisy podobne do "Zamek w Łapalicach":

Prywatność

Szczegóły dotyczące prywatności: Prywatność