Testowa Witryna

Szkolenie

Mammobus w Sulęczynie

Ogłoszenie: Sulęczyno zostanie odwiedzone przez Mammobus, w którym kobiety w wieku 50-59 lat wykonać będą mogły bezpłatne badanie. Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać.

IMG_32562m

Niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest regularna kontrola i profilaktyka, która umożliwiając wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100% wyleczenie. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w propagowanie wspomnianego Programu w swoim najbliższym otoczeniu!

Mammografię można będzie wykonać  w mammobusach, które odwiedzą:  

  • Żukowo – 8 – 11 maja koło remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Gdańska 50
  • Przodkowo – 19 – 20 maja pomiędzy Urzędem a OSP, ul. Kartuska 21
  • Kartuzy – 19 – 21 maja przy Parku Solidarności
  • Sierakowice – 20 – 23 maja przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Sychty
  • Somonino – 22 – 23 maja przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Ceynowy 1
  • Przyjaźń – 24 maja przy Szkole
  • Chmielno – 26 – 27 maja na parkingu przy Urzędzie Gminy
  • Sulęczyno – 28 – 29 maja na parkingu koło szkoły Podstawowej, ul. Żeromskiego 16
  • Stężyca – 28 – 29 maja przed Domem Sportowca, przy Ośrodku Zdrowia

Na badanie nie jest wymagane zaproszenie – badania skierowane są do wszystkich kobiet w wieku pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (roczniki 1945 – 1964), które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Zachęcamy do rejestracji!

Aby nikt nie musiał czekać w kolejce przy mammobusie, rekomenduje się wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Numer czynny jest 7 dni w tygodniu. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.fado.pl

IMG_3247


UWAGA: Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Ma na celu  objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 – 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi. Otrzymywany wynik badania skryningowego (przesiewowego) to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.